Logo Tasarımı ve Markalaşma Neden Önemlidir?

Logo Tasarımı ile Kalabalıkta Öne Çıkmak

Logo tasarımı ve kurumsal kimlik tasarımı markanız siz yokken fikirlerinizi, amaçlarınızı, hizmet ya da ürünlerinizi potansiyel müşterilere tanıtır. Bu ilk tanışma anı potansiyel müşterinin sizinle iş yapıp yapmayacağına karar verdiği andır. Bu yüzden markanızı tanıtan logo, kartvizit, promosyon ürünler ve diğer basılı ürünleriz ile web siteniz ve sosyal medya mecralarınızdaki dijital görünümüz çok önemlidir. Grafin olarak size sağladığımız hizmet başlıkları;

 • ­İşletmeniz için modern ve unutulmaz bir logo.
 • ­Kalabalıkta öne çıkan bir marka.
 • ­Markayı yeniden tasarlamaya yönelik stratejik yaklaşım.

Markanızı tüm basılı ve dijital medya organlarınızda aynı dille tanıtan obje, görsel ve renkler sizi potansiyel müşterilerinize karşı disiplinli, işini iyi yapan, kaliteli bir kurum olarak görecektir. İstikrar ve bütünlük bir markanın vazgeçilmez öğeleridir.

  Teklif Alın

  Logo Tasarım Sürecimiz

  Kapsamlı logo tasarım stratejimiz, işletmeniz için mükemmel hazırlanmış bir logo sağlar.

  Araştırma

  Logo tasarımı sürecine başlamadan önce markanın müşterilerine iletmek istediği mesajı en net biçimde nasıl vereceğini araştırırız. Proje sahipleriyle yaptığımız toplantıda ele aldığımız unsurlar;
  • Markanın ne kadarlık bir geçmişi var?
  • Hangi hizmet ya da ürünleri sunuyor?
  • Hangi obje ve renkler kullanılmalı?
  logo tasarımı araştırma süreci

  Eskizler

  Markanın obje, metin ve renk unsurlarına karar verildikten sonra amblem / logo tasarım sürecine geçilir. Burada ilk yaptığımız çalışmaları kara kalem ile kağıt üzerinde eskizler ile ortaya çıkarmaya çalışırız.

  Ortaya çıkan eskizlerden markayı en iyi şekilde tanıttığına inandığımız örneği proje sahipleri ile paylaşarak ilerleriz. Seçilen eskiz dijital ortama aktararak basılı ya da dijital ortamda nasıl görüneceğine bakarız.

  Dijitalleştirme

  Seçilen eskiz örneği bilgisayara aktarılarak tasarım programına geçilir. Logo tasarımı eskiz üzerinden gidilerek düzenlemeleri yapılır ve dijital format haline getirilir. Bu süreçte proje sahipleri ile iletişim içerinde ilerler.

  Yapılması düşünülen düzeltme ya da değişiklikler varsa bu noktada tüm düzeltmeler gerçekleştirilir. Logonun metin ve obje öğelerinin son hali belirlendikten sonra renk çalışmalarına geçilir.

  logo tasarımı dijitalleştirme süreci

  Renklendirme

  Logonun amblem, obje ve metin öğelerinin dijital ortamda dış çizgilerine karar verildikten sonra daha önceki toplantıda karar verilmiş olan renk öğelerinin denemelerine geçilir. Logo tasarımında genellikle 3 ya da 4 renk seçilir ve bu renkler birbirleriyle uyum içinde logoya giydirilir.

  Seçilen renkler ile çapraz denemeler yapılarak en uyumlu olan logo tasarımı seçilir ve final aşamasına gelinir.

  logo tasarımı renklendirme süreci

  Final

  Logo tasarımı tüm bu süreçlerden sonra artık final aşamasına gelir. Tüm bu süreci proje sahipleri ile birlikte koordineli bir şekilde yönetiyoruz. Markayı uzun yıllar boyunca verdiği hizmetleri ya da ürünleri markanın vermek istediği mesajı tek bir objede verebilen markanın yüzü artık hazır durumda.

  Logo tasarımının tasarımı yapılan programdan pdf olarak orijinal çıktısı alınarak proje sahiplerine mail yoluyla iletilerek proje tamamlanır.

  logo tasarımı final tasarım aşaması

  Logo Referanslarımız