Web Sitesi Tasarımı

Web Sitesi Tasarımı ile Kalabalıkta Öne Çıkmak

Web sitesi tasarımı bir şirketin dijital mecradaki en büyük kurumsal kimliğidir. Hizmetlerinizi ya da ürünlerinizi bir insana gerek duymadan 7/24 tanıtır. Web sitenizi rakiplerinizden ayıracak nitelikleri düşünsel süreçten geçirerek tasarlıyoruz.

 • ­Bilgisayar, tablet ve telefon için uyumlu tek bir tasarım.
 • ­Fark yaratan temiz ve modern bir arayüz (UI).
 • ­Stratejik olarak oluşturulmuş kullanıcı deneyimi (UX).

Bir web sitesini tasarlarken sosyolojik ve psikolojik etmenleri göz önüne alarak, hizmet vereceği kitleye göre font, punto, renk ve görsel uyumluluğuna dikkat ediyoruz. Burada amaç siteye gelen kullanıcıya aradığını hızlı ve doğru bir şekilde vermektir.

  Teklif Alın

  Web Sitesi Tasarım Sürecimiz

  Kapsamlı web sitesi tasarım stratejimiz, işiniz için mükemmel bir şekilde hazırlanmış bir web sitesi sağlar.

  Araştırma

  Web sitesi tasarımına başlamadan önce proje sahipleri ile markanın tam olarak ne iş yaptığını, hizmet ya da ürünlerini bir toplantı aracılığı ile öğreniriz. Sektörde rakip analizi yaparak markanın yol haritasını birlikte oluşturmaya çalışırız. Ardından web sitesi tasarımı konusunda kullanılacak öğelere karar verilir.

  Uzun yıllardır sektörde bir çok kuruma hizmet vermiş nitelikli ekibimiz ile proje sahipleri arasında gerçekleşen karşılıklı fikir alışverişi sonrasında tasarıma geçilir.

  web tasarım araştırma süreci

  Tasarım

  Web sitesi tasarım süreci proje sahiplerinden alınan bilgiler doğrultusunda genel şeması çizilerek tasarlanmaya başlar. Bu süreçte dikkat ettiğimiz temel öğeler; web sitesinin kullanışlı, hızlı, kullanıcı deneyimi yüksek, kaliteli görsellerle desteklenmiş, doğru renk, font ve punto seçimidir.

  Web sitesine giren bir kullanıcının aradığını sıkılmadan en hızlı şekilde bulması ve gereksiz detaylar ile boğulmaması gerekir. Bu yüzden web sitesini sadeliğe önem vererek, tüm sosyolojik ve psikolojik etmenleri göz önüne alarak tasarlıyoruz.

  web sitesi tasarım süreci

  Final

  Final aşamasında yol haritasını belirlediğimiz web sitesi projesinin belirlenen hatlara uygun tasarlanıp tasarlanmadığı hem tasarım hem yazılım alanlarınca tarafımızca incelenir ve proje sahiplerine incelemeleri için canlı ortamda açılır.

  Yapılması istenilen düzeltmeler var ise bu süreçte yapılarak web sitesi proje sahiplerine kullanıcı bilgileri ile teslim edilir. Teslim sonrasında istenilen takdirde ömür boyu yazılım ve tasarım desteği verilir.

  web sitesi tasarımı

  Web Sitesi Tasarımı

  Web sitesi tasarımı ajansı olan Grafin Medya web sitesi tasarımı, seo çalışmaları, google adwords reklam çalışmaları, sosyal medya yönetimi, sosyal medya reklamı, kurumsal kimlik oluşturma, marka dili oluşturma gibi dijital mecrada bir markanın ihtiyacı olabilecek tüm hizmetleri profesyonel bir şekilde vermektedir.

  Web tasarım teknolojileri içerisinde HTML etiketleme dili web sitesinin iskeletini oluştururken, web sitesinin makyajı olarak bilinen renk, font ve yerleştirmeler için CSS kullanılmaktadır. HTML ve CSS birlikte kullanılarak sitenin görünen yüzünü oluştursa tek başlarına yeterli değillerdir. JS kısaltmasıyla bilinen Java Script kodlama dili hareketli içerikler oluşturmada kullanılarak HTML ve CSS’e yardımcı olur. Bunların yanında kullanıcı girişi, kullanıcı paneli gibi matematiksel işlem gerektiren teknik konularda PHP ya da ASP.NET dilleri devreye girer.

  Tasarım ve yazılımdan oluşan tüm bu içerikler dijital medyada markayı temsil eder. Yerel, ulusal ya da uluslararası alanda hizmet veren markalar, gelişen bu teknolojiye ayak uydurmak, vermiş oldukları hizmetleri daha geniş müşteri kitlesine ulaştırmak için kendi işletmelerinin de yüzü haline gelecek olan web sitelerini ve dijital medya sayfalarını oluşturmalıdırlar.

  İşte bu süreçte web tasarımcı ya da web tasarım ajansı ne iş yapar? Soruları web sitesi sahibi olmak isteyen kişi ya da kurumlar tarafından sorulan soruların başında gelmektedir.

  Amatör olarak tasarlanan web siteleri, altyapı ve yazılımları çok daha basit düzeyde olmakta olup, ücretsiz servis sağlayıcıları aracılığı ile site sahibi olmak isteyen her kullanıcı tarafından yapılabilen site modelidir. Hazır şablonlar ve hazır yazılım paketleri üzerinde minik oynamalar yapılarak elde edilmektedir. Ancak bu hem kalite bakımından hem de müşteri ve site ziyaretçilerinin bakış açısı bakımından olumsuz bir yaklaşım sergilemesine neden olabilmektedir.

  Uzman web tasarımcı bilgi, birikim ve yeteneklerini kullanarak sizin adınıza markanızı temsil edecek tasarım ara yüzlerini oluşturur. Bunu yaparken bir çok yazılım dilini kullanmasının yanında tasarımlarını UI (User Inteface) kullanıcı ara yüzü ve UX (User Experience) kullanıcı deneyimine göre oluşturur. Web sitesine gelen hedef kitlenin kullanacağı ara yüz, yapılan iş ve verilmek istenilen mesajlara göre şekillenmektedir.

  Hedef kitleye bir ürün ya da hizmet pazarlanıyor ise satışa yönelik bir dil ve satışın hızlı tamamlanması için gerekli kullanıcı deneyimi tasarlanmalıyken bir vakıf için daha çok vakıf faaliyetleri ve ziyaretçinin nasıl katkıda bulunabileceğini aktaran bir kullanıcı deneyimi tasarlanmalıdır.

  Web Sitesi Referanslarımız